Czym są przelewy online "Pay by Link"?

Przelewy automatyczne Pay by link to bardzo wygodna, a przy tym najpopularniejsza i bardzo bezpieczna forma pobierania płatności za pośrednictwem bankowości internetowej w polskiej branży ecommerce.

Konsument chcący dokonać płatności przekierowany jest do swojego banku, gdzie po zalogowaniu ma już uzupełnione dane do przelewu - po jego autoryzacji informacja o przelewie automatycznie dociera do jego odbiorcy.

Schemat przebiegu płatności

Przelewy online - wybór swojego banku Wybór swojego banku
Przelewy online - zalogowanie do banku Zalogowanie do konta bankowego
Przelewy online - autoryzacja przelewu Autoryzacja przelewu
 • Przelewy online - finalizacja płatności
Pomyślne sfinalizowanie transakcji

 1. Wybór swojego banku przez Klienta

  Konsument chcący dokonać płatności wybiera bank, z którego korzysta (bezpośrednio w sklepie lub na specjalnej podstronie płatności, do której zostanie przekierowany przez sklep), po czym zostaje sutomatycznie przeniesiony na podstronę logowania wybranego banku.

 2. Zalogowanie do konta bankowego

  Klient loguje się za pomocą swojego loginu i hasła do systemu bankowości elektronicznej. Po zalogowaniu się dostępny ma jedynie uzupełniony już formularz dokonywania transakcji.

 3. Autoryzacja przelewu

  Działania konsumenta sprowadzają się jedynie do klasycznej autoryzacji zainicjowanego przelewu poprzez token sms lub kartę z kodami zdrapkowymi - zależnie od wybranego banku. Przelew zostanie wówczas automatycznie przekazany na rzecz sprzedawcy.

 4. Pomyślna finalizacja transakcji

  Po dokonaniu transakcji odbiorca przelewu automatycznie informowany jest o otrzymaniu płatności, przez co zamówienie może być przez niego błyskawicznie zrealizowane - bez oczekiwania na księgowanie transakcji między bankami.

Dlaczego warto uruchomić automatyczne przelewy od HotPay?

 • Najniższa prowizja na rynku!

  Podjęcie współpracy z HotPay jest dla Ciebie gwarancją otrzymania najlepszych warunków. Jesteśmy bowiem systemem, który oferuje najniższą na rynku bazową prowizję za przelewy wynoszącą zaledwie 1,45%!
 • Korzystasz z usług innego dostawcy?

  Wyślij do naszego działu handlowego warunki, na jakich współpracujecie!

  Nasz zespół przygotuje dedykowaną ofertę, która zaspokoi indywidualne potrzeby Twojego biznesu.
  Kontakt: [email protected], telefon: (+48) 570 910 002


 • Wygoda dla kupującego

  Klienci cenią sobie wygodę. Jeżeli oferujesz automatyczne płatności, w ramach których proces płatności trwa tylko kilka sekund, bo nie wymaga samodzielnego uzupełniania danych - będą chętniej płacić i powracać.

 • Ekspresowe działanie

  W momencie dokonania przelewu przez Twojego klienta, nie musisz oczekiwać kolejnego dnia lub najbliższej sesji księgowań międzybankowych. Zostaniesz natychmiastowo poinformowany o przelewie, mogąc rozpocząć proces realizacji zamówienia.

 • Bezpieczeństwo transakcji

  System HotPay prowadzony jest przez podmiot działający pod ścisłą regulacją Komisji Nadzoru Finansowego. Ponadto, Twoi Klienci zostają przekierowani bezpośrednio do systemów bankowości elektronicznej, gdzie dane przelewu są już uzupełnione - ryzyko błędu Klienta nie występuje!

 • Prostota implementacji

  System HotPay posiada cały szereg gotowych wtyczek i implementacji dla najpopularniejszych systemów ecommerce. Dla najbardziej wymagających, a także dla systemów autorskich, posiadamy dokumentację API.