Czym są płatności mobilne BLIK?

BLIK to sposób płatności dostępny w aplikacjach mobilnych najpopularniejszych w Polsce banków: mBanku, ING Banku Śląskiego, Banku Zachodniego WBK, Millenium Banku, Alior Banku i innych.

Konsument chcący dokonać płatności w serwisie internetowym wybiera formę płatności oznaczoną jako BLIK, przepisuje kod Blik z aplikacji banku, a następnie zatwierdza transakcję pinem w aplikacji banku. Całość trwa dosłownie kilka sekund!

Schemat przebiegu płatności

Wybór Blika jako formy płatności
Przepisanie kodu BLIK z aplikacji banku
Potwierdzenie transakcji pinem
Pomyślne sfinalizowanie transakcji

 1. Wybór BLIK jako formy płatności

  Konsument chcący dokonać płatności wybiera bank, z którego korzysta (bezpośrednio w sklepie lub na specjalnej podstronie płatności, do której zostanie przekierowany przez sklep).

 2. Przepisanie kodu BLIK

  Klient wpisuje w specjalnym formularzu kod BLIK, który wyświetli się mu w jego aplikacji banku, a następnie klika w przycisk "Zapłać" inicjujący właściwą płatność.

 3. Potwierdzenie transakcji pinem

  Aplikacja banku otrzyma sygnał o inicjacji płatności. Konsument proszony jest o autoryzowanie transakcji pinem, jeżeli wszystkie dane się zgadzają.

 4. Pomyślna finalizacja transakcji

  Po dokonaniu transakcji odbiorca przelewu automatycznie informowany jest o otrzymaniu płatności, przez co zamówienie może być przez niego błyskawicznie zrealizowane - bez oczekiwania na księgowanie transakcji między bankami.

Dlaczego warto uruchomić płatności Blik w HotPay?

 • Najniższa prowizja na rynku!

  Podjęcie współpracy z HotPay jest dla Ciebie gwarancją otrzymania najlepszych warunków. Jesteśmy bowiem systemem, który oferuje najniższą na rynku bazową prowizję za płatności BLIK wynoszącą zaledwie 1,45%!
 • Korzystasz z usług innego dostawcy?

  Wyślij do naszego działu handlowego warunki, na jakich współpracujecie!

  Nasz zespół przygotuje dedykowaną ofertę, która zaspokoi indywidualne potrzeby Twojego biznesu.
  Kontakt: [email protected], telefon: (+48) 570 910 002


 • Wygoda dla kupującego

  Zobacz, jak proste jest dokonywanie płatności na przykładzie największej platformy ecommerce w Polsce - Allegro:


 • Ekspresowe działanie

  W momencie dokonania płatności przez Twojego klienta, nie musisz oczekiwać kolejnego dnia lub najbliższej sesji księgowań międzybankowych. Zostaniesz natychmiastowo poinformowany o przelewie, mogąc rozpocząć proces realizacji zamówienia.

 • Bezpieczeństwo transakcji

  System HotPay prowadzony jest przez podmiot działający pod ścisłą regulacją Komisji Nadzoru Finansowego. Ponadto, Twoi Klienci korzystają bezpośrednio z aplikacji mobilnej banku oraz systemu BLIK, gdzie nie ma potrzeby wpisywania przez nich danych do przelewu - ryzyko błędu Klienta nie występuje!

 • Prostota implementacji

  System HotPay posiada cały szereg gotowych wtyczek i implementacji dla najpopularniejszych systemów ecommerce. Dla najbardziej wymagających, a także dla systemów autorskich, posiadamy dokumentację API.