Czym są karty płatnicze?

Karty płatnicze, występujące także pod nazwami kart kredytowych bądź kart debetowych, to obecnie najpopularniejsza w skali globu forma dokonywania płatności online.

Visa oraz MasterCard to dwie największe firmy zajmujące się udostępnianiem kart płatniczych, zazwyczaj dzięki umowom bezpośrednio z bankami. Karty te - poza możliwością wypłat w bankomatach i płatności w sklepach stacjonarnych - umożliwiają dokonywania płatności online.

Schemat przebiegu płatności

Płatności kartami płatniczymi - wybór karty Wybór płatności kartą
Płatności kartami płatniczymi - uzupełnienie danych Uzupełnienie danych z karty
Płatności kartami płatniczymi - autoryzacja CVV Autoryzacja kodem CVV
 • Płatności kartami płatniczymi - finalizacja płatności
Pomyślne sfinalizowanie transakcji

 1. Wybór płatności kartą

  Konsument chcący dokonać płatności swoją kartą wybiera tę opcję spośród dostępnych form płatności. Za pośrednictwem HotPay możliwa jest płatność kartami VISA oraz MasterCard.

 2. Uzupełnienie danych z karty

  Aby móc dokonać płatności kartą, niezbędne jest uzupełnienie formularza z danymi karty. Są to kolejno numer karty (16 cyfrowa liczba), data jej ważności oraz dane właściciela. Dane te znajdują się na przodzie karty.

 3. Autoryzacja kodem CVV

  Aby transakcja mogła zostać zatwierdzona, koniecznie jest podanie trzycyfrowego kodu zabezpieczającego CVV, który znajduje się na odwrocie karty, zazwyczaj obok pola na podpis jej posiadacza. Po jego poprawnym uzupełnieniu można zatwierdzić płatność.

 4. Pomyślna finalizacja transakcji

  Po dokonaniu transakcji odbiorca płatności automatycznie informowany jest o jej otrzymaniu, przez co zamówienie może być przez niego błyskawicznie zrealizowane.

Dlaczego warto uruchomić płatności kartami poprzez HotPay?

 • Atrakcyjne bazowe prowizje

  Współpraca z HotPay gwarantuje obsługę płatności z niskimi prowizjami. Podmioty rozpoczynające sprzedaż online mogą cieszyć się z niezawyżonych, rynkowych opłat, a doświadczeni sprzedawcy z określonymi wolumenami - negocjować z HotPay indywidualne warunki, konkurencyjne dla oferty dotychczasowego dostawcy.
 • Korzystasz z usług innego dostawcy?

  Wyślij do naszego działu handlowego warunki, na jakich współpracujecie!

  Nasz zespół przygotuje dedykowaną ofertę, która zaspokoi indywidualne potrzeby Twojego biznesu.
  Kontakt: [email protected], telefon: (+48) 570 910 002


 • Wygoda dla kupującego

  Klienci cenią sobie wygodę, a płatności kartami to zapewniają. Co dodatkowo istotne, w ramach kart płatniczych występuje tzw. "chargeback". Jeżeli konsument zostanie obciążony transakcją, której nie rozpoznaje, może stosunkowo niedużym trudem anulować dokonaną płatność. Fakt ten sprawia, że czują się bezpiecznie płacąc swoją kartą.

 • Ekspresowe działanie

  W momencie dokonania płatności przez Twojego klienta, nie musisz oczekiwać kolejnego dnia lub najbliższej sesji księgowań międzybankowych, tak jak wyglądałoby to przy poproszeniu go o klasyczny przelew. Tutaj zostaniesz natychmiastowo poinformowany o otrzymanej płatności, mogąc rozpocząć proces realizacji zamówienia.

 • Bezpieczeństwo transakcji

  System HotPay prowadzony jest przez podmiot działający pod ścisłą regulacją Komisji Nadzoru Finansowego. Ponadto, Twoi Klienci nie muszą uzupełniać żadnych danych do przelewu, przez co ryzyko błędu Klienta właściwie nie występuje.

 • Prostota implementacji

  System HotPay posiada cały szereg gotowych wtyczek i implementacji dla najpopularniejszych systemów ecommerce. Dla najbardziej wymagających, a także dla systemów autorskich, posiadamy dokumentację API.