Program Ochrony Klientów

Program Ochrony Klientów jest autorską usługą jednej ze spółek grupy holdingowej, do której należy HotPay. Jej zadaniem jest wspieranie Konsumentów płacących za pośrednictwem HotPay na wypadek problemów na linii Konsument-Sprzedawca.

Jak działa Program Ochrony Klientów?

Wybierasz HotPay jako formę płatności Wybierasz HotPay jako formę płatności
Zaznaczasz chęć skorzystania z Programu Ochrony Klientów Zaznaczasz chęć skorzystania z Programu Ochrony Klientów
Dokonujesz poprawnej płatności Dokonujesz poprawnej płatności
  • Przelewy online - finalizacja płatności
Cieszysz się bezpiecznymi zakupami z HotPay!

Jakie korzyści daje Ci Program Ochrony Klientów?

HotPay na etapie zawierania umów ze Sprzedawcami bardzo szczegółowo ich weryfikuje. Dzięki temu wybierając HotPay zawsze masz pewność, że nie kupujesz u anonimowego sprzedawcy. Jeżeli jednak to Ci nie wystarcza, zachęcamy do zakupu dodatkowej usługi "Program Ochrony Klientów".


  1. Doradztwo prawne związane z transakcją

    Jeżeli podczas płatności HotPay zaznaczysz chęć udziału w Programie Ochrony Klientów, automatycznie utworzone zostanie dla Ciebie konto na specjalnej platformie pok.ekonsument.org, za pośrednictwem której będziesz mógł zgłosić nam problem, który masz z kupowanym przedmiotem bądź samym sprzedawcą. Udzielimy Ci porad i przedstawimy jakie masz możliwości prawne, aby skutecznie wyegzekwować satysfakcjonujący Cię finał sprawy. Co istotne, bez względu na to jak wiele godzin ktoś poświęci na Twój problem, Ty nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów!

  2. Gotowe wzory i szablony pism

    Jeżeli z jakichś przyczyn Twoje zakupy nie przebiegły tak jak tego byś sobie życzył i chciałbyś złożyć Sprzedawcy oficjalną reklamację, odstąpić od zawartej z nim umowy bądź po prostu zażądać zwrotu towaru lub jego wymiany, umożliwimy Ci to dzięki udostępnieniu gotowych szablonów!


Usługa świadczona jest przez spółkę eKonsument sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie przy ulicy Rynek Główny 28, która jest częścią naszego holdingu Lead Group S.A.


Program Ochrony Klientów HotPay doceniony na gali Ekomersy 2017!

Najbardziej prestiżowy plebiscyt branży ecommerce w Polsce - Ekomersy - docenił formułę Programu Ochrony Klientów HotPay, nagradzając go w kategorii "Rozwiązanie wspierające obsługę Klientów" w edycji 2017!

#1 miejsce głosowaniem Internautów
#3 miejsce głosowaniem Jury