Czym jest Paysafecard?

Paysafecard to metoda płatności bazująca na systmie przedpłacowym (pre-paid), której początki sięgają 2000 roku. Cechą charakterystyczną Paysafecard jest bardzo restrykcyjna weryfikacja sklepów chcących oferować płatności tą metodą oraz pełna anonimowość osób kupujących.

Konsument chcący dokonać płatności w serwisie internetowym musi wcześniej nabyć kartę Paysafecard o określonym nominale z wydrukowanym na niej kodem PIN. Kartą można płacić wielokrotnie, aż do wyczerpania z niej środków.

Schemat przebiegu płatności

Paysafecard - zakup karty Zakup karty Paysafecard
Paysafecard - forma płatności Wybór Paysafecard jako formy płatności
Paysafecard - Zatwierdzenie pinem Zatwierdzenie transakcji PINem z karty
 • Paysafecard - pomyślna transakcja
Pomyślne sfinalizowanie transakcji

 1. Zakup karty Paysafecard

  Aby móc dokonać płatności online za pomocą karty Paysafecard, konieczny jest jej wcześniejszy zakup. W Polsce można ją zakupić w większości popularnych punktów handlowych, m.in.:  Dostępne są karty o nominałach 20, 30, 50, 100 oraz 300 PLN.

 2. Wybór Paysafecard jako formy płatności

  Klient chcący dokonać płatności za pośrednictwem zakupionej wcześniej karty Paysafecard, musi ją wybrać spośród wszystkich dostępnych form dokonywania płatności.

 3. Zatwierdzenie transakcji PINem z karty

  Aby móc zrealizować transakcję, konieczne jest przepisanie kodu PIN, który znajduje się na posiadanej karcie. Jeżeli środki na niej zawarte są wystarczające, transakcja przebiegnie pomyślnie.

 4. Pomyślne sfinalizowanie transakcji

  Po dokonaniu transakcji odbiorca płatności automatycznie informowany jest o jej otrzymaniu, dzięki czemu zamówienie może być przez niego zrealizowane błyskawicznie.

Dlaczego warto uruchomić płatności Paysafecard w HotPay?

 • Atrakcyjne bazowe prowizje

  Współpraca z HotPay gwarantuje obsługę płatności z niskimi prowizjami. Podmioty rozpoczynające sprzedaż online mogą cieszyć się z niezawyżonych, rynkowych opłat, a doświadczeni sprzedawcy z określonymi wolumenami - negocjować z HotPay indywidualne warunki, konkurencyjne dla oferty dotychczasowego dostawcy.
 • Korzystasz z usług innego dostawcy?

  Wyślij do naszego działu handlowego warunki, na jakich współpracujecie!

  Nasz zespół przygotuje dedykowaną ofertę, która zaspokoi indywidualne potrzeby Twojego biznesu.
  Kontakt: [email protected], telefon: (+48) 570 910 002


 • Wygoda dla kupującego

  Płatności Paysafecard - mimo, iż teoretycznie wymagają wcześniejszego udania się do punktu handlowego oferującego sprzedaż takiej karty - cieszą się ogromną popularnością wśród Internautów. Umożliwiają wygodne i anonimowe dokonywanie płatności online bez wykorzystywania kont bankowych czy kart płatniczych.

 • Ekspresowe działanie

  W momencie dokonania płatności przez Twojego klienta, nie musisz oczekiwać kolejnego dnia lub najbliższej sesji księgowań międzybankowych - tak, jak miałoby to miejsce w przypadku klasycznego przelewu. Zostaniesz natychmiastowo poinformowany o płatności, mogąc rozpocząć proces realizacji zamówienia.

 • Bezpieczeństwo transakcji

  System HotPay prowadzony jest przez podmiot działający pod ścisłą regulacją Komisji Nadzoru Finansowego. Ponadto, Twoi Klienci korzystają z zakupionej karty płatniczej prepaid. Nie muszą oni wpisywać skomplikowanych danych do przelewu, a jedynie przepisać kod PIN z karty - ryzyko błędu Klienta praktycznie nie występuje!

 • Prostota implementacji

  System HotPay posiada cały szereg gotowych wtyczek i implementacji dla najpopularniejszych systemów ecommerce. Dla najbardziej wymagających, a także dla systemów autorskich, posiadamy dokumentację API.