Subskrypcje SMS - Premium SMS MT

Uwaga!

Możliwość rejestracji klasycznych serwisów subskrypcyjnych przestała być świadczona przez polskie telekomy. Osoby zainteresowane cyklicznym pobieraniem opłat z rachunków GSM klientów proszone są o zapoznanie się z ofertą usług cyklicznych (subskrypcyjnych) w modelu Direct Billing.

Płatności Premium SMS MT

Subskrypcja SMS (Model SMS MT) - cykliczna płatność inicjowana przez klienta końcowego poprzez uzupełnienie numeru telefonu w oknie dialogowym płatności, a następnie przepisanie kodu aktywującego usługę w tym samym oknie dialogowym. Płatności cykliczne są szeroko wykorzystywane podczas dostarczania treści o charakterze powtarzalnym (serwisy ezoteryczne, prognoza pogody, rozrywka, dowcipy czy konkursy / loterie). W każdej chwili klient końcowy może zakończyć subskrypcję wysyłając darmowy SMS.

Przebieg płatności w modelu SMS Premium MT

Podanie numeru telefonu
Wiadomość z kodem
Uzupełnienie kodu
Rozpoczęcie subskrypcji

Szczegóły płatności typu Subskrypcja MT

Sposoby inicjalizacji subskrypcji

 • SMS aktywacyjny
  Klient końcowy wysyła darmowego SMSa z odpowiednią komendę, np. START ABC na numer, na którym działa subskrypcja. W tej metodzie nie bierze udziału żadna witryna WWW, gdyż weryfikacja kodem PIN jest zbędna.
 • PIN Flow
  Klient wpisuje swój numer telefonu w formularzu płatności na stronie dostawcy. Na ten numer Operator wysyła kod PIN, który jest niezbędny do aktywacji usługi. Od momentu wpisania PINu na stronie płatności rozpoczyna się okres subskrypcji.
 • WAP Billing
  Włączenie subksrypcji odbywa się poprzez kliknięcie w odpowiedni link automatycznie.

Wymogi dotyczące organizacji usługi

 1. Każda nowa usługa wymaga zgłoszenia do Operatorów serwisu, w obrębie którego będzie funkcjonowała i opisu wartości świadczonych za jej pośrednictwem.
 2. Każda usługa wymaga odrębnego regulaminu, informującego konsumentów o warunkach świadczenia usługi, w tym o danych reklamacyjnych, sposobie zatrzymania usługi i obowiązującym w związku z nią cenniku.
 3. Wiadomości wysyłane za pomocą modelu MT powinny zawierać informacje o koszcie usługi oraz o podmiocie, który jest organizatorem usługi, a ponadto link do regulaminu.
 4. Konsument (przed przystąpieniem do transakcji) musi być jasno informowany o tym, że: płatność odbywa się cyklicznie (wraz z informacją jaka jest częstotliwość i wysokość opłat, oraz zbiorcza suma opłat w ujęciu miesięcznym brutto), w jaki sposób zrezytnować z usługi oraz jakiego rodzaju treść otrzyma podczas trwania usługi).

Wiadomość powitalna

Wiadomość powitalna to nieodłączna część każdej usługi subskrypcyjnej. Jej odbiór jest bezpłatny. Wiadomość powitalna zawiera:

 1. informację o aktywacji subskrypcji wraz z nazwą usługi,
 2. częstotliwości wysyłki informacji w ramach usługi,
 3. koszt każdej wiadomości przychodzącej (brutto),
 4. lokalizację regulaminu usługi (link),
 5. instrukcję zakończenia subskrypcji,
 6. informację o organizatorze.Wybierając HotPay,
dajesz szansę nie tylko
swojej firmie

Powołaliśmy fundację, która organizuje akcje charytatywne pod marką Zoodoptuj. Wspieramy schroniska dla zwierząt najpilniej potrzebujące pomocy na terenie całej Polski. Kierujemy się mottem "Tam gdzie pilna potrzeba... tam Zoodoptuj".

Odwiedź stronę Fundacji Odwiedź Zoodoptuj.pl
HotPay Zoodoptuj
HotPay Fundacja