Prezes HotPay Kamil Karcz rozszerza współpracę z KS Beskid Andrychów

P

W 2019 roku, przy okolicznościach obchodów 100-lecia Klubu Sportowego Beskid Andrychów, spółka ePłatności (właściciel marki HotPay) pod zarządem Kamila Karcza, podjęła decyzję o sponsoringu lokalnego klubu. Obecnie współpraca rozszerza się.

o Beskidzie Andrychów

Klub Sportowy Beskid Andrychów na karty historii wpisał się w 1919 roku. Od tego czasu nieprzerwanie dostarcza piłkarskie emocje mieszkańcom położonej u podnóża Beskidu Małego miejscowości. Miejscowości, w której główną siedzibę od dłuższego czasu ma także HotPay.

Klub prowadzi obecnie rozgrywki w IV lidze małopolski zachodniej. Aspiracją klubu jest jednak awans do III ligi, który staje się coraz bardziej realnym docelowym poziomem rozgrywek dla tej formacji. Beskidowi udało się zaangażować kilku zawodników, którzy powinni jeszcze bardziej wzmocnić skład po bardzo dobrych występach w poprzednim sezonie.

Jednym z efektów podjęcia współpracy z klubem w zeszłym sezonie, poza wsparciem finansowym, są nowe stroje dla wszystkich piłkarzy. Beskid powrócił tym samym do klasycznych dla siebie biało-czerwonych pasów, co idealnie zgrało się z obchodami jego 100-lecia. Strojami wyjazdowymi zostały z kolei ciemne pasy ze złotymi wykończeniami. Stroje uszyte zostały na indywidualne zamówienie przez firmę Kappa.

KAMIL KARCZ WSTĘPUJE DO ZARZĄDU KLUBU

Bardzo owocna współpraca lokalnego klubu z HotPay rozszerzyła się w 2020 roku. Andrychowski fintech poza ponownym wsparciem finansowym, wspomoże klub także organizacyjnie.

Właściciel HotPay otrzymał od obecnych władz klubu propozycję objęcia w nim stanowiska Prezesa Zarządu, celem wykorzystania jego doświadczenia w bieżącym zarządzaniu klubu. Ze względu na fakt, iż Kamil Karcz nie posiada jeszcze doświadczenia w zarządzaniu klubem sportowym… Zgodził się na testowe wejście do zarządu klubu na okres 6 miesięcy. Po tym okresie pozostanie w zarządzie, obejmie prezesurę (pod warunkiem, że przez owy okres nie znajdzie się inny kandydat) bądź opuści klub, jeżeli nie będzie w stanie wnieść do niego wystarczającej wartości dodanej. Wraz z Kamilem Karczem, do zarządu KS Beskid Andrychów wszedł także Mirosław Pietrzak, inny (mniejszościowy) udziałowiec holdingu Lead Group, w skład którego wchodzi m.in spółka ePłatności.

Otrzymana propozycja jest dla mnie niezwykłym zaszczytem. HotPay mimo ogólnopolskiego zasięgu nie kryje się z tym, że powstał w małej miejscowości u podnóża malowniczego Beskidu Małego. Moglibyśmy się przenieść do Warszawy, Katowic czy Krakowa, gdzie swoją drogą kiedyś mieliśmy już siedzibę, ale w Andrychowie jest nam po prostu fajniej. Nasze doświadczenie postaramy się wykorzystać przy bieżących czynnościach związanych z samym zarządzaniem i prowadzeniem klubu. Aspekty sportowe pozostawimy specjalistom.

Kamil Karcz, Główny akcjonariusz i prezes zarządu Lead Group S.A., ePłatności sp. z o.o.

Zarówno Kamil Karcz, jak i Mirosław Pietrzak, swoje posady objęli pro-bono.

Czytaj też: HOTPAY SPONSOREM KOLEJNYCH FEDERACJI – GROMDA ORAZ TYMEX BOXING PROMOTION

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Wsparcie KS Beskid Andrychów to nie jedyna inicjatywa, jakiej podjęły się władze Lead Group. Równolegle do współpracy z ponad 100-letnią dumą Andrychowa, władze grupy wsparły inną piłkarską inicjatywę z regionu – Akademię Piłkarską Progress Andrychów. Szkółka dla najmłodszych piłkarzy z regionu w wieku od 4 do 15 lat – AP Progress Andrychów – powstała w 2016 roku. Mimo bardzo krótkiego stażu akademii, dzięki utalentowanej i oddanej kadrze trenerskiej, jej wychowankowie jak równy z równym rywalizują z wychowankami klubów znanych z Ekstraklasy. Efektem osiągnięć Akademii jest zostanie najmłodszym Klubem Partnerskim Wisły Kraków. Z kolei efektem współpracy Progressu i HotPay są nowe stroje dla najstarszej grupy wiekowej.

Wsparcie ducha sportowego to jednak nie główna działalność, jaką HotPay (wraz z całym Lead Group Holding) prowadzi w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Nadrzędnym fokusem działań w tym zakresie jest bowiem prowadzenie Fundacji Lead Group. Ta z kolei działa na rzecz przeciwdziałaniu bezdomności zwierząt oraz wspieraniu schronisk dla zwierząt.

Więcej o działaniach fundacji przeczytać możecie na prowadzonej przez nią platformie Zoodoptuj.pl. Ostrzegamy jednak… Możecie tam znaleźć przyjaciela na całe życie!

Najnowsze wpisy

Social Media