Ile można zarobić na dropshippingu?

I

Handel internetowy to dziśá gałąź gospodarki, która rozwija się niezwykle dynamicznie. Coraz więcej z nas decyduje się na zakupy przez internet, zamiast sklepów stacjonarnych. To zmiana, która staje przed nami jako okazja, by pomyśleć nad założeniem biznesu online.  Jednak sprzedaż w internecie wymaga wcześniejszych inwestycji –  zarówno towaru, jak i miejsca czy pracowników. W przypadku braku takiego kapitału i tak możesz spróbować takiego biznesu! Cały na biało wchodzi tutaj więc dropshipping. Ile można zarobić na dropshippingu? Czy w ogóle się opłaca? 

Dropshipping to rodzaj sprzedaży, w której towar – w odróżnieniu od standardowego sklepu – wysyłany jest do klienta bezpośrednio od dostawcy, nie od Ciebie, jako sklepu. Mechanizm modelu jest raczej prosty i łatwy do zrozumienia. Jego funkcjonowanie polega na przeniesieniu procesu kompletowania i wysyłki na producenta do dystrybutora. Z koeli rola sklepu online ogranicza się do zbierania zamówień, obsługi płatności oraz zebrania danych podmiotowi, który ma nadać przesyłkę.

Warto jednak zaznaczyć, że dropshipping to świetne rozwiązanie dla osób, które stawiają swoje pierwsze kroki w biznesie internetowym. Jeśli więc chcesz działać online – warto zacząć przede wszystkim od założenia działalności gospodarczej. 

Po drugie – dobrze jest mieć wypracowany odpowiedni model biznesowy. A więc w efekcie – znając rynek i jego zapotrzebowanie będziesz świadomy na jakie produkty warto zwrócić uwagę, by przyciągnąć klientów do sklepu. 

Po trzecie – właśnie sam e-commerce. To istotny element w dropshippingu, który ma ogromne znaczenie w budowaniu pozycji Twojej działalności w sieci. Warto wybrać platformę, która oferuje wiele możliwości. Zwłaszcza jeśli mowa o systemach płatności, intuicyjnym użytkowaniu czy możliwościach integracyjnych.

Wszystkie etapy działalności sprzedażowej w modelu dropshippingowym, co ważne, powinny być jak najbardziej zautomatyzowane. Przede wszystkim dlatego, że szybkie przekazanie informacji do systemu sprawia, że klient otrzymuje produkt szybko, co w obecnych czasach jest jedną z kluczowych kwestii obsługi klienta.

Ile można zarobić na dropshippingu?

Od czego zależą zarobki w dropshippingu?

Rozpoczynając pracę w biznesie dropshippingowym – na pewno liczysz na szybki i bezpieczny zarobek. Jak każdy.

Chcąc jednak otrzymywać zadowalające wynagrodzenie trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii. Na przykład hurtownię, która ma w swojej ofercie interesujący asortyment. Równocześnie – ważne może okazać się śledzenie trendów i odpowiadanie na nie. Ta ostatnia kwestia czasami jest bardzo trudna, przede wszystkim na początku działalności.

Warto więc oficjalnie omówić warunki współpracy z hurtowniami dysponującymi odzieżą czy obuwiem, malarskimi czy producentów produktów dla zwierząt.

Czytaj też: JAK WYSYŁAĆ PACZKI KLIENTOM E-COMMERCE?

Ile można zarobić na dropshippingu: Dropshipping a opłacalność prowadzenia sklepu

Okazuje się, że założenie sklepu online, stworzenie planu biznesowego, czy rozeznanie na rynku i nawiązanie współpracy z wybranym dostawcą – to jest coś, co budzi szereg wątpliwości początkujących sprzedawców.

Tak, jak w każdej branży e-commerce – opłacalność zależy od wielu czynników! 

Koszty początkowe prowadzenia takiej działalności to przede wszystkim poświęcony czas czy inwestycja w tworzenie swojego sklepu internetowego. Równocześnie musisz pamiętać o tym, że zarobki wiążą się też z opłacaniem podatków. 

💡Ciekawostka💡

Podatek dochodowy w dropshippingu naliczany jest dokładnie tak, jak w przypadku innych form sprzedaży przez internet. Późniejsze kroki jednak wymagają mniej wkładu własnego. Nie musisz więc na przykład posiadać własnego magazynu.

Prowadzenie biznesu online i zysku z niego wynikającego w dużej mierze zależy od marży, którą zyskasz na sprzedaży. Warto więc ustalić taką, która nie będzie na granicy opłacalności. Sprzedawcy działający w modelu dropshippingowym nastawieni są z natury na atrakcyjne zyski. Musisz jednak przygotować się na to, że na początku nie będą to sumy kilkutysięczne.

To, ile można zarobić na dropshippingu opiera się na standardowej marży między 20, a 35%. To właśnie na tej podstawie trzeba obliczać swoje początkowe zyski z działalności. Późniejsze z kolei – w zależności od zaangażowania i produktów, jakie sprzedajesz, powinny ulec nieco zmianie. Co więcej – mogą czasami dochodzić nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Czytaj też: ILE KOSZTUJE SKLEP INTERNETOWY? POZNAJ CENY ZAŁOŻENIA SKLEPU ONLINE

Ile można zarobić na dropshippingu

Jak sprzedawać, by zarabiać?

Jeśli chcesz osiągnąć zadowalające zyski – a zakładam, że tak jesteś, skoro dotarłeś aż tutaj – musisz zrozumieć, jak należy sprzedawać w dropshippingu. Przede wszystkim – zanim w ogóle rozpoczniesz ten precedens – warto przeanalizować rynek. A więc – sprawdzić, jakie są produkty o wysokim popycie, kto jest nabywcą danego towaru i jak działa konkurencja. Są to podstawowe kroki, których nie wolno Ci pominąć rozpoczynając jakikolwiek biznes.

Równie istotnym aspektem jest także hurtownia, która ów towar będzie dostarczać do klientów. Warto wybierać tutaj produkty, na które jest już na rynku wysoki popyt, jak również towary, które z założenia są rzadko zwracane. Dlaczego? Ano, dlatego, że zwroty bardzo często, przede wszystkim w pierwszej fazie rozwoju biznesu, spoczywają na Twoich barkach, drogi sprzedawco. A w efekcie – skutkują zamrożeniem gotówki.

Dropshipping, jak każdy biznes online, musi być przede wszystkim dobrze przemyślany i nastawiony na potrzeby klientów. Nie jest tu najważniejszy Twój zysk, niestety. Oczywiście to bardzo ważny punkt, jednak musisz pamiętać, że poza Twoim szczęściem chodzi tutaj też o zadowolenie użytkownika. Bazując na informacjach o rynku czy samej branży, w której działasz – warto jednak próbować swoich sił w dropshippingu i atrakcyjnie zarabiać. Ile można zarobić na dropshippingu? To zależy od tego, jak ułożysz swój biznes i czy wszystkie czynniki weźmiesz pod uwagę! Powodzenia!

Najnowsze wpisy

Social Media