Pomysły na sklep w dropshippingu

P

Dropshipping to jest to, co początkujący sprzedawcy lubią najbardziej! To sposób na uruchomienie sprzedaży w internecie nawet wtedy, kiedy nie jesteś producentem lub nie masz środków na wielką inwestycję! Jakie są zalety, które niesie za sobą sklep w dropshippingu?

Niski poziom wejścia sprawia, że niemal każdy może spróbować takiego biznesu. Oczywiście – najpierw trzeba mieć pomysł, a później czas już tylko na realizację! I tutaj z pomocą, cały na biało, wchodzi dropshipping.

Co to jest dropshipping?

Sposób sprzedaży, którego model działania opiera się przede wszystkim na współpracy między hurtownią, a sklepem. Można więc posiadać własną witrynę, na której umieścisz produkty. Jest jednak dość poważna różnica, jeśli chodzi o logistykę. Towar, który kupi Twój klient wędruje do niego nie od Ciebie, ale… Bezpośrednio z hurtowni!

To ta ostatnia z kolei zajmuje się skompletowaniem zamówienia, pakowaniem i wysyłką, a więc obejmują ją wszystkie działania posprzedażowe. 

Dla klienta jednak jedynym punktem styku z produktem wciąż jest Twój sklep! To z Tobą klient się rozlicza, a całkowicie osobno ma miejsce Twoje rozliczenie z hurtownią. W efekcie, największą zaletą takiej formy sprzedaży jest możliwość pominięcia z Twojej strony, sprzedawcy, etapu kompletowania i wysyłki towaru. Oszczędzasz więc sporo czasu!

Czytaj też: 3 SPOSOBY NA PORZUCONE KOSZYKI W TWOIM E-COMMERCE

Sklep w dropshippingu: zalety sprzedaży online

Co ciekawe, dropshipping ma naprawdę sporo zalet dla Ciebie, drogi sprzedawco! Sześć prawd sprzedaży w tym modelu z pewnością sprawi, że… Chociaż rozważysz taki biznes! Bo dlaczego by nie?

1️⃣ Po pierwsze – łatwość wdrożenia takiego systemu. Oczywiście, pod warunkiem, że zaczniesz sprzedawać w oparciu o jakąś platformę sprzedażową, na przykład TakeDrop czy Sellingo w których możesz uruchomić nasze płatności! Nie potrzeba tutaj zupełnie żadnej wiedzy technicznej, by rozpocząć taki proces. Co więcej – strony także nie trzeba tworzyć od nowa. Przestrzeń jest już gotowa na Twój własny sklep, wystarczy tylko dodać produkty i ustalić ceny, by zacząć biznes!

2️⃣ Po drugie – niskie koszty. To kwestia, która przyciąga zdecydowanie najwięcej osób. Przede wszystkim – nie musisz inwestować w towar, który będzie czekał u Ciebie aż ktoś go kupi. Na stanie ma go przecież wyłącznie hurtownia, a Ty klikasz zamówienia z domowego biura. 

⛔ WAŻNE ⛔

By zminimalizować koszty a równocześnie spersonalizować ofertę – najlepszym wyjściem wydaje się wybór oprogramowania SaaS, na którym postawisz sklep.

3️⃣ Po trzecie: skalowanie i rozwój. Jeśli wybierzesz właśnie model SaaS, czyli na przykład IdoSell – możesz wraz z większą liczbą klientów przechodzić na wyższe poziomy abonamentu. W efekcie – ograniczysz koszty! Zaczyna się od niskiego, który zwróci się przy niewielkiej liczbie zakupów, a gdy  osiągniesz założony cel – możesz przejść na abonament wyższy i oferować więcej produktów.

4️⃣ Po czwarte: działalność niemal bez inwestycji. Kiedy ma się przecież magazyn i samemu wysyła się towary – rodzi się problem. Z pracownikami, miejscem, kosztami. A tutaj? Nie ma nic, poza satysfakcją! 

5️⃣ Kolejną ważną kwestią, która sprawia, że sprzedawcy decydują się na dropshipping jest możliwość działania w różnych branżach. Zarówno tych, które ciężko się sprzedają, jak i tych, których każdy potrzebuje!

6️⃣ I po ostatnie – nie trzeba zakładać firmy! To także jeden z ważniejszych powodów, dla którego warto rozpocząć swój biznes, nie rozpoczynając równocześnie biznesu prawnie. Jeśli z kolei przychód ze sprzedaży nie przekracza połowy minimalnego wynagrodzenia to nawet nie trzeba rejestrować działalności! 

Czytaj też: NOWY LAYOUT, KOSMICZNIE NISKIE STAWKI I PIERWSZY MIESIĄC W GRATISIE

Dropshipping to jest to, co początkujący sprzedawcy lubią najbardziej! To sposób na uruchomienie sprzedaży w internecie nawet wtedy, kiedy nie jesteś producentem lub nie masz środków na wielką inwestycję! Jakie są zalety, które niesie za sobą sklep w dropshippingu?

SKLEP W DROPSHIPPINGU: jak rozpocząć sprzedaż?

Po pierwsze trzeba wybrać, czy działalność będzie odbywać się na platformie sprzedażowej, czy może jednak w oparciu o własny sklep? W tym przypadku wyjść jest kilka.

  • Można na przykład utworzyć witrynę od zera. To okazuje się całkiem sensownym rozwiązaniem jeśli chodzi o personalizację. Jednak trzeba mieć na uwadze, że należałoby już zatrudnić programistę, a to z kolei wiąże się ze sporymi kosztami i czasem na przygotowanie takiej strony. I tutaj iea dropshippingu nieco traci sens.
  • Drugim pomysłem jest oprogramowanie open-source. To zdecydowanie tańsza alternatywa do poprzedniej. Wciąż trzeba przeznaczyć pewne środki na działalność, a co więcej – mieć świadomość, że ktoś potem tą stroną musi się opiekować. 
  • I po trzecie – najbardziej, zdaje się, optymalne – oprogramowanie SaaS. Firma, która oferuje takie rozwiązanie będzie odpowiedzialna za całość jego sprawnego działania. Nie trzeba więc mieć nikogo jeśli chodzi o technikalia. Co więcej – cała infrastruktura jest prosta, przejrzysta i bardzo intuicyjna. Dodatkowo – wszystko odbywa się a serwerach firmy, która dostarcza oprogramowanie, więc nie trzeba martwić się w zasadzie o nic!

Czytaj też: UKRAIŃSKI SPRZEDAWCA, POLSKI SKLEP, PŁATNOŚCI W HOTPAY – OFERTA DLA UKRAIŃCÓW

Co możesz sprzedawać przez dropshipping?

Oczywiście, dobry pomysł to filar udanego biznesu. Jeśli więc chodzi o sklep w dropshippingu – trzeba mieć wizję na to, co sprzedawać. Mimo że można tutaj podciągnąć wszystko – nie wszystko się opłaca, a co więcej – nie wszystko warto. 

Najczęściej są to na przykład:

📌 produkty spożywcze – świetny pomysł, jeśli chodzi o początek biznesu, ponieważ te są przecież artykułami, które kupujemy notorycznie. W efekcie – można podjąć się sprzedaży bardzo szerokiej gamy produktów, albo wybrać specjalizację.

📌 zabawki i artykuły dziecięce – ci z Was, którzy mają dzieci doskonale wiedzą, że dla dzieci wszystko! Ci z kolei, którzy dzieci nie mają – z pewnością już nie raz szukali pomysłów na prezent dla małego człowieka w rodzinie. To także gałąź, która w zasadzie nie umiera. Tutaj jednak warto obserwować trendy na rynku, posiadać spory wybór i brać pod uwagę wszelkie certyfikaty bezpieczeństwa takich produktów.

📌 ubrania – to coś, co sprzedaje się w internecie od zawsze i wydaje się, że nie zamierza się zmieniać. Jeśli masz pomysł na sprawną hybrydę oferty, kanałów sprzedaży i działań marketingowych – idź w to! Ważne jednak będzie tworzenie marki od początku i uświadamianie klienta o Twoim istnieniu. A co więcej – konieczny jest precyzyjny dobór grupy docelowej. Jeśli z kolei masz ochotę sprzedawać odzież dla każego – warto rozważyć kilka sklepów legitymujących się różnymi markami.

📌 artykuły biurowe – jak wszystkie powyższe, artykuły biurowe się nie nudzą, a popyt na nie jest stały. 

📌 produkty dla zwierząt – przede wszystkim psów i kotów. Żyjemy w czasach, w których ludzie są coraz bardziej świadomi potrzeb swoich pupili. W efekcie można się spodziewać, że ten sektor będzie rósł w siłę.

📌 wyposażenie domu – czyli kolejny szereg niemal niekończących się możliwości. 

📌 motoryzacja – branża, która ma się świetnie i bez której teraz nie możemy już wyobrazić sobie naszego codziennego życia. Jak wszystko – samochody potrzebują przecież wyposażenia, akcesoriów czy części. Tutaj warto wziąć pod uwagę szereg możliwości i zaimplementować każdy rodzaj produktów związanych z branżą po to, by klient z pewnością znalazł u Ciebie to, czego szuka.

Czytaj też: SPRZEDAWCO, ZWIĘKSZ SWOJĄ SPRZEDAŻ W E-COMMERCE!

Podsumowanie: Dropshipping nie ma końca

Co ciekawe, lista produktów, które możesz sprzedawać dzięki dropshippingowi jest niemal jak lista zakupów – nie kończy się. Można dopisać na nią w zasadzie wszystko, co przyjdzie Ci do głowy, na przykład artykuły budowlane, ogrodnicze, meble i inne.

Możliwości są nieograniczone, a napędza je w zasadzie wyłącznie Twoja kreatywność! Największe znaczenie ma w tym kontekście przede wszystkim efektywna realizacja. W międzyczasie, poza pomysłem warto także wziąć pod uwagę odpowiedni system płatności, który nigdy Cię nie zawiedzie i w efekcie którego Twój klient będzie zawsze zadowolony. 

Jeśli chodzi o tę ostatnią kwestię – wiesz co robić! Zajrzyj do nas, bo mamy dla Ciebie sporą ofertę! A nawet jeśli nie mamy tego, czego szukasz – napisz do nas! Na pewno wspólnie znajdziemy rozwiązanie, a Twój sklep w dropshippingu będzie naszym wspólnym sukcesem!

Czytaj też: HOTPAY Z PACZKĄ DLA NAJMŁODSZYCH UKRAIŃCÓW

Najnowsze wpisy

Social Media