[Case study] SMS Premium na imprezie masowej na przykładzie Marszu Niepodległości

[

Marsz Niepodległości to coroczna, największa w Polsce manifestacja w postaci przemarszu ulicami Warszawy, odbywająca się w dniu Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada.

Celem Marszu Niepodległości, organizowanego przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, jest propagowanie postaw patriotycznych.

SMS Premium na Marszu Niepodległości

W sierpniu 2017 roku do spółki Leaders zgłosiło się Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Poszukiwali oni firmy, która byłaby w stanie kompleksowo obsłużyć dla nich płatności SMS Premium. Na te potrzeby zarejestrowaliśmy dedykowane prefiksy MARSZ na naszej podstawowej numeracji.

Usługi stowarzyszenia błyskawicznie znalazły się na różnego rodzaju materiałach i grafikach reklamowych:


w tym także na materiałach wideo:


To był jednak dopiero początek naszego wyzwania. Największe wyzwanie dla HotPay miało dopiero nadejść w dniu 11 listopada, bezpośrednio podczas Marszu Niepodległości. Nie tylko dlatego, że tego dnia Marsz Niepodległości był kluczowym tematem we wszystkich mediach – zarówno w social mediach, jak i tych klasycznych, czyli telewizji.

Podczas finału Marszu Niepodległości jednym z elementów przemówienia było poinformowanie zarówno uczestników, jak i widzów transmisji online, o możliwości wsparcia Stowarzyszenia, które jest inicjatywą oddolną, nie wspieraną w żaden inny sposób, niż poprzez jej zwolenników. W jaki inny sposób można uzyskać wsparcie od uczestników w takich okolicznościach, jeśli nie poprzez właśnie SMS Premium?


Szczęśliwie dla HotPay – ale jednocześnie bez większego dla nas zaskoczenia – infrastruktura naszej platformy bez problemu poradziła sobie z obsłużeniem tak dużej imprezy i nagłego skoku ruchu. Użytkownicy wysyłający SMS od razu otrzymywali wiadomość zwrotną, a sama prowizja równie szybko i bez żadnych opóźnień trafiła do bilansu Stowarzyszenia.

Jak widać na powyższym wykresie, skok ruchu był gigantyczny.

Media Narodowe również z naszymi SMS

Coroczny Marsz Niepodległości to nie jedyna inicjatywa, którą prowadzi Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. To także Media Narodowe, które w podobny sposób wykorzystują SMSy Premium.

Dla wygody Użytkowników, w przypadku Mediów Narodowych również zarejestrowane zostały dedykowane prefiksy o treści MEDIA. Są one promowane w social mediach, materiałach reklamowych oraz na początku materiałów wideo, takich jak ten powyższy.

Integracja z HotSender

Zarejestrowani Partnerzy HotPay zapewne wiedzą już o możliwości integracji ich kont z kontami na platformie HotSender. Dzięki temu zabiegowi mają możliwość realizowania masowych wysyłek sms do osób, które kiedykolwiek skorzystały z ich usług Premium Rate. Import kontaktów odbywa się na bieżąco i automatycznie, dzięki czemu ręczne dodawanie kontaktów nie jest konieczne. Pomijane są także duplikaty – nie trzeba się więc martwić, że osoby korzystające częściej z naszych usług dostaną powielone komunikaty.

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości również skorzystało z opcji integracji z HotSender. Dzięki temu mają możliwość bezpośredniej komunikacji ze swoimi najbardziej zaangażowanymi sympatykami.

Najnowsze wpisy

Social Media