BLIK bije kolejne rekordy – statystyki po pierwszym półroczu 2018

B

Do tego, że BLIK w sposób błyskawiczny zyskuje na popularności, chyba nie musimy nikogo przekonywać. Wyniki uzyskane przez BLIK w 2017 roku na każdym zrobiły wrażenie, a wystarczyło zaledwie 6 miesięcy w 2018 roku, aby zeszłoroczne wyniki zostały już pobite!

Przypomnijmy:

Blik to usługa świadczona przez Polski Standard Płatności sp. z o.o., która to powstała w 2015 roku w wyniku porozumienia 6 największych banków w Polsce. Umożliwia on użytkownikom smartfonów dokonywania płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych, wypłacanie gotówki w bankomatach oraz wykonywanie błyskawicznych przelewów międzybankowych.

Wynik z 2017 roku pobity już w połowie 2018 roku

Jak wskazuje powyższa grafika, średnia miesięczna ilość transakcji dokonywanych przez użytkowników Blika w tym roku wynosi ponad 5 mln, podczas gdy średnia z zeszłego roku wyniosła niecałe 3 mln.

Trend ten widzimy także w HotPay – Blik jest najczęściej wybieranym kanałem płatności spośród wszystkich banków stanowi on ponad 25% wszystkich poprawnie wygenerowanych transakcji, wyprzedzając ze znaczną przewagą piastujące drugie miejsce iPKO z wynikiem 16%.

Kompletna dominacja.

Co dalej z Blikiem?

Jedno jest pewne – Blik na pewno nie będzie zwalniać. W chwili obecnej bije on już tylko swoje rekordy, bo wszystkie inne zostały już przez niego dawno pobite.

Jedną z najbardziej promowanych funkcjonalności Blika jest obecnie możliwość wykonywania błyskawicznych przelewów między sobą za pośrednictwem telefonu. Do reklamy tej funkcjonalności zatrudniony został sam MC Silk – jeden z najszybszych raperów na Świecie. Artysta znany raczej młodszym odbiorcom, czyli takim, w których w pierwszej kolejności targetuje Blik.

Jak widać, Blik nie zamierza zwalniać. Zwłaszcza, że coraz głośniej mówi się o pojawieniu się w Polsce Google Pay i Apple Pay. Złośliwi twierdzą, że to może być koniec Blika. Statystyki jednak jasno wskazują, że z Blikiem może być jak z Allegro. Tak dobrze zadomowił się w kraju jako nasza polska usługa, że żadne ebaye nie są w stanie mu zagrozić.

Jak będzie w tym przypadku? Przekonamy się 🙂 

Najnowsze wpisy

Social Media